sree has logged 78 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
Edit this entry  
29
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dostana

Dostana

2008
×
Edit this entry  
29
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Edit this entry  
27
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
22
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
½
Edit this entry  
20
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Edit this entry  
20
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
Edit this entry  
17
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Edit this entry  
16
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Edit this entry