Sort by

Tosin🍿 has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dry

The Dry

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creating an Army of the Dead

Creating an Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am All Girls

I Am All Girls

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nation's Pride

Nation's Pride

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Exterminate All the Brutes

Exterminate All the Brutes

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry