Tobi has logged 190 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Crime Busters

Crime Busters

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
Watch Out, We're Mad

Watch Out, We're Mad

1974
×
★★½
Edit this entry  
25
Go for It

Go for It

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Auerhaus

Auerhaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
½
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brick

Brick

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Perfect Secret

The Perfect Secret

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
28
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★½
Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Doors

The Doors

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry