Tony has logged 37 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Witchcraft XIV: Angel of Death

Witchcraft XIV: Angel of Death

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Church

The Church

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Morgan

Morgan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Omen IV: The Awakening

Omen IV: The Awakening

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrieker

Shrieker

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Witchcraft 13: Blood of the Chosen

Witchcraft 13: Blood of the Chosen

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Voices from Beyond

Voices from Beyond

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Witchcraft XII: In the Lair of the Serpent

Witchcraft XII: In the Lair of the Serpent

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Deceived

Deceived

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Witchcraft XI: Sisters in Blood

Witchcraft XI: Sisters in Blood

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Day of the Dead: Bloodline

Day of the Dead: Bloodline

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Horror House on Highway Five

Horror House on Highway Five

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eloise

Eloise

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

Howling II: Stirba - Werewolf Bitch

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Crystal

Star Crystal

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry