tomvictor has logged 12 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry