tomvictor has logged 21 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
½
Read prior review Edit this entry  
29
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Police Academy

Police Academy

1984
×
Read prior review Edit this entry  
25
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Torque

Torque

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Read prior review Edit this entry  
15
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Devil and Daniel Johnston

The Devil and Daniel Johnston

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry