Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Curtains

Curtains

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shutter

Shutter

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Reaping

The Reaping

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Separation

Separation

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Crossroads

Crossroads

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry