• No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Old

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • Luca

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Separation

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Come Play

    ★★★

  • Alone

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Host

    ★★

  • Greenland

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • Body Cam

    ★★★½

  • Survive the Night

    ½

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Turning

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★★

  • The Grudge

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Trauma Center

    ★★★

  • Black Christmas

    ½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★

  • The Vigil

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Sea Fever

    ★★★½

  • The Hat Man: Documented Cases of Pure Evil

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★★★

  • Santa Girl

    ½

  • Rabid

    ★½

  • Dark Encounter

    ★★

  • Haunt

    ★★½

  • Jacob's Ladder

    ★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★★½