Angie has logged 27 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ouija

Ouija

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Son of the Mask

Son of the Mask

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★½
Edit this entry