TommyTheDude has logged 335 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Day, Another Time: Celebrating the Music of

Another Day, Another Time: Celebrating the Music of "Inside Llewyn Davis"

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come Play

Come Play

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adventures of William Tell

Adventures of William Tell

1898
×
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fake Friends Episode Two: Parasocial Hell

Fake Friends Episode Two: Parasocial Hell

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Charm City Kings

Charm City Kings

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Porno

Porno

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rapture in Blue

Rapture in Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lingering

Lingering

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★
Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry