Sort by

Tom has logged 31 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paul

Paul

2011
×
★★
Edit this entry  
28
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Sei lá

Sei lá

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
20
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ronal the Barbarian

Ronal the Barbarian

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Edit this entry  
17
The Call

The Call

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Jobs

Jobs

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read prior review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hercules

Hercules

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frenemies

Frenemies

2012
×
½
Read the review Edit this entry