Tommy has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dry Run

Dry Run

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry