tomlepp has logged 143 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hitler: The Rise of Evil

Hitler: The Rise of Evil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brüno

Brüno

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★
Edit this entry  
28
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Holes

Holes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry