• Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Giddy Stratospheres

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Hollywood Bulldogs: The Rise and Falls of the Great British Stuntman

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Creation Stories

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Shook

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★