• Diana: The Musical

  • Squid Game

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Infinite

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • 365 Days

  • His House

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Cordelia

    ★★★

  • Radioactive

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

  • It Chapter Two

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Playmobil: The Movie

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

  • Gentleman Jack

  • Us

    ★★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Polar

    ★★★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • The Cry

  • Red Joan

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★★★

  • Greta

    ★★

  • A Fortunate Man

    ★★★

  • A Simple Favor

  • Slender Man

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★★

  • Bao

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★★

  • Sherlock Gnomes

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½