Tom has logged 31 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry