Sort by

michael “the crying of lot 69” has logged 16 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terror Toons

Terror Toons

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange Frame: Love & Sax

Strange Frame: Love & Sax

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Home of the Brave

Home of the Brave

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Help!

Help!

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aphex Twin: Windowlicker

Aphex Twin: Windowlicker

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Book

Black Book

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry