thaís has logged 52 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Direction: Where We Are – The Concert Film

One Direction: Where We Are – The Concert Film

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Corey Taylor - Live in London

Corey Taylor - Live in London

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: Where We Are – The Concert Film

One Direction: Where We Are – The Concert Film

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
One Direction: Up All Night - The Live Tour

One Direction: Up All Night - The Live Tour

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Listen to Me

Listen to Me

2017
×
Edit this entry  
21
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Colours

Colours

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
19
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Innocent Souls

Innocent Souls

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
What's Wrong with Mom?

What's Wrong with Mom?

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Blund's Lullaby

Blund's Lullaby

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Confession

The Confession

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Nurse

The Nurse

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cautionary Tales

Cautionary Tales

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wound

The Wound

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Cargo

Cargo

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cargo

Cargo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Edit this entry