thaís has logged 439 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time

1998
×
Edit this entry  
29
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hamilton: History Has Its Eyes On You

Hamilton: History Has Its Eyes On You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Undefeated Presents: Hamilton In-Depth

The Undefeated Presents: Hamilton In-Depth

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
10
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2013
×
Edit this entry  
04
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry