• Dune

    ★★★½

  • Edge of the Axe

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Halloween Kills

    ★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • Dark Star

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Army of Darkness

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Voyagers

    ★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★½

  • Millennium Actress

    ★★★★

  • M

    ★★★½

  • Scary Movie

    ★½

  • Saw III

    ★★

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★½