Tom has logged 123 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ghoul

The Ghoul

1933
×
★★
Edit this entry  
30
Les Misérables

Les Misérables

2017
×
Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Price of Protest

The Price of Protest

2019
×
Edit this entry  
28
Krista

Krista

2017
×
Edit this entry  
28
The Robbery

The Robbery

2017
×
Edit this entry  
28
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Golf!

Golf!

2019
×
Edit this entry  
27
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Louis Theroux: Law and Disorder in Johannesburg

Louis Theroux: Law and Disorder in Johannesburg

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Salon Kitty

Salon Kitty

1976
×
★★★
Edit this entry  
25
Fernando Torres: The Last Symbol

Fernando Torres: The Last Symbol

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Us Funny

Us Funny

2017
×
Edit this entry  
25
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Listen to Britain

Listen to Britain

1942
×
Edit this entry  
24
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
Read prior review Edit this entry  
24
Hydrangea

Hydrangea

2017
×
Edit this entry  
23
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Parent Teacher

Parent Teacher

2017
×
Edit this entry  
22
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Northmen: A Viking Saga

Northmen: A Viking Saga

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
20
Louis Theroux: Transgender Kids

Louis Theroux: Transgender Kids

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
It’s All Right, It’s Ok

It’s All Right, It’s Ok

2017
×
Edit this entry  
20
The Mountains of Mourne

The Mountains of Mourne

2017
×
Edit this entry  
20
London River

London River

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Louis Theroux's African Hunting Holiday

Louis Theroux's African Hunting Holiday

2008
×
Edit this entry  
19
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
½
Edit this entry  
18
Seven

Seven

2018
×
Edit this entry  
18
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ellington Kid

The Ellington Kid

2012
×
Edit this entry  
17
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★½
Edit this entry