• When Nirvana Came To Britain

  • The Death of David Cronenberg

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Kurrupting The Industry: The People Just Do Nothing Story

  • Kurupting the Industry: The People Just Do Nothing Story

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Jackass Shark Week

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Last Man Standing

    ★★★

  • The Forever Purge

    ½

  • The Tomorrow War

  • Together

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★½

  • The Traveler

  • unfinished

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Four Roads

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The United Way

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • French Water

  • Cuatro paredes

  • Mortal Kombat

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★

  • The Seventh Day

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • SAS: Red Notice

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Killing Escobar

    ★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • The Devil Below

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Why Is Covid Killing People Of Colour?

  • Cosmic Sin

    ½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Bruno v Tyson

    ★★★