Tabby has logged 49 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Valentina

Valentina

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rebel Dykes

Rebel Dykes

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poppy Field

Poppy Field

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
P.S. Burn This Letter Please

P.S. Burn This Letter Please

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tove

Tove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sublet

Sublet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rūrangi

Rūrangi

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Boy Meets Boy

Boy Meets Boy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jump, Darling

Jump, Darling

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hidden Life of Trees

The Hidden Life of Trees

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beloved

Beloved

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lunana: A Yak in the Classroom

Lunana: A Yak in the Classroom

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry