Tabby has logged 182 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Heima

Heima

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Courier

The Courier

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry