Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On the Record

On the Record

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry