• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • 365 Days

  • The Closet

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • On the Record

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • The Kitchen

    ★★★½

  • The Divine Fury

    ★★★★

  • EXIT

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • 1BR

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½