tiresomedross has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Predator

Predator

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Go

Go

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
California Split

California Split

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Body Double

Body Double

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stevie Nicks: Live at Red Rocks

Stevie Nicks: Live at Red Rocks

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Junior

Junior

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brother from Another Planet

The Brother from Another Planet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Things

Things

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Sam & Mattie Make A Zombie Movie

Sam & Mattie Make A Zombie Movie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry