• The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Annette

    ½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ½

  • Sam & Mattie Make A Zombie Movie

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Sleepover

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Knives Out

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★★

  • Operation Odessa

    ★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Justice League

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Zama

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Double Date

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Nocturama

    ★★★★

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • I Am Wrath

  • Weiner

    ★★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★

  • Spotlight

    ★★½

  • The Fits

    ★★★½

  • Magic Mike XXL

    ★★★½

  • Sleeping with Other People

    ★★★

  • Mustang

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Furious 7

    ★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • They Came Together

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★½

  • Diplomacy

    ★★★

  • The Guest

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★½

  • Enemy

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★

  • Looper

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • Killing Them Softly

    ★★★★½

  • Lockout

    ★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • Elles

    ★★★

  • Kill List

    ★★★

  • Alps

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★