Jordan has logged 53 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry