• Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • A Castle for Christmas

    ★★½

  • House of Gucci

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Cinderella

  • Spencer

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

  • Black Widow

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Loki

    ★★★★

  • LILI's FILM

  • BLACKPINK: The Show

    ★★★★★

  • WandaVision

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • The Dry

    ★★

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Third Day

  • Ammonite

  • Hamilton

    ★★★★

  • The World to Come

  • The Half of It

  • All the Bright Places

  • Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

  • Cats

    ½

  • Little Women

  • Frozen II

  • Last Christmas

  • End-O

  • Eternal Beauty

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • The Platform

  • Hustlers

  • Waves

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

  • Rent

  • Glass

  • Escape Room

    ★★★

  • Click & Collect

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Perfection

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • The Nightingale

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Vanity Fair

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Crazy Rich Asians

  • Ant-Man and the Wasp