Sort by

Bruno has logged 39 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Snowblind

Snowblind

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rabbit Hunters

The Rabbit Hunters

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tarrafal

Tarrafal

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Our Man

Our Man

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tragedy of a Ridiculous Man

Tragedy of a Ridiculous Man

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Longe

Longe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Authentic Trial of Carl Emmanuel Jung

The Authentic Trial of Carl Emmanuel Jung

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hereafter

Hereafter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elle

Elle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flight of the Intruder

Flight of the Intruder

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Agent 3S3: Passport to Hell

Agent 3S3: Passport to Hell

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Identification Marks: None

Identification Marks: None

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arnulf Rainer

Arnulf Rainer

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mexican Bus Ride

Mexican Bus Ride

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
23rd Psalm Branch

23rd Psalm Branch

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Aquarius

Aquarius

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Autumn

Autumn

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hills of Disorder

The Hills of Disorder

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terceiro Milênio

Terceiro Milênio

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No, or the Vain Glory of Command

No, or the Vain Glory of Command

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassin

The Assassin

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
After Earth

After Earth

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
White Out, Black In

White Out, Black In

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Half-Breed

The Half-Breed

1916
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She Comes Back on Thursday

She Comes Back on Thursday

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantasmas

Fantasmas

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Fury

Fury

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry