Timcop has logged 37 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Horror at 37,000 Feet

The Horror at 37,000 Feet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Come Back, Little Sheba

Come Back, Little Sheba

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candleshoe

Candleshoe

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
That Darn Cat!

That Darn Cat!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hardly Working

Hardly Working

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cab Calloway's Hi-De-Ho

Cab Calloway's Hi-De-Ho

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
7 Wise Dwarfs

7 Wise Dwarfs

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nice and Friendly

Nice and Friendly

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
By Right of Birth

By Right of Birth

1921
×
Edit this entry  
20
Women Reply

Women Reply

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Violent Men

The Violent Men

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Loulou

Loulou

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mikey

Mikey

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pit

The Pit

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The 5,000 Fingers of Dr. T.

The 5,000 Fingers of Dr. T.

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Road to Utopia

Road to Utopia

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Corny Concerto

A Corny Concerto

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gruesome Twosome

The Gruesome Twosome

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bluebeard

Bluebeard

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sea Ballerinas

Sea Ballerinas

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sex & Violence

Sex & Violence

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Junkopia

Junkopia

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Kiss

How to Kiss

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lemon

Lemon

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Janine

Janine

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lured

Lured

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amateurist

The Amateurist

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Surrender Dear

I Surrender Dear

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry