Sort by

Timcop has logged 31 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wetlands

Wetlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Easy Living

Easy Living

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nothing Sacred

Nothing Sacred

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Turner

Mr. Turner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Confessions of a Police Captain

Confessions of a Police Captain

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three on a Couch

Three on a Couch

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry