• Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Life of the Party

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Every Day

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Collateral

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Kusama : Infinity

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Lizzie

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • The Carmilla Movie

  • Coco

    ★★★★½

  • The Babysitter

    ★★★

  • The Case of the Gilded Lily

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • On Chesil Beach

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Rough Night

    ★★★½

  • Cars 3

  • Everything, Everything

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • The Circle

    ★★★

  • The Boy Downstairs

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Mudbound

    ★★★½

  • Withdrawn

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • CHiPS

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★