Tiago has logged 61 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Edit this entry  
27
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Barren Lives

Barren Lives

1963
×
★★★
Edit this entry  
20
Limite

Limite

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Samba & Jazz

Samba & Jazz

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rust

Rust

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Two Sons of Francisco

Two Sons of Francisco

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Antonio das Mortes

Antonio das Mortes

1969
×
★★★½
Edit this entry  
11
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Very Crazy Asylum

A Very Crazy Asylum

1970
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chinese Take-Away

Chinese Take-Away

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Great Mystical Circus

The Great Mystical Circus

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Leto

Leto

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Straight to the Point

Straight to the Point

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Telescope of Time

The Telescope of Time

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amazônia Groove

Amazônia Groove

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Overlord

Overlord

2018
×
Edit this entry  
05
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Grass

Grass

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tungstênio

Tungstênio

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Born to Be Blue

Born to Be Blue

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Mighty Spirit

The Mighty Spirit

1999
×
★★★½
Edit this entry