• House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • The Invented

    ★★½

  • Transversais

    ★★★★½

  • Antígona 442 A.C.

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • The Manor

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Black as Night

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • Garota da Moto

  • Blue Moon

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★½

  • As in Heaven

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Private Desert

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Atlantide

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Sisterhood

    ★★★½

  • Bird Atlas

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • La taza rota

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Emicida AmarElo Live in Sao Paulo

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Commitment Hasan

    ★★★½

  • Returning to Reims (Fragments)

  • Murina

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★½

  • Hit the Road

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Divide

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Medusa

    ★★★★½

  • Ahed's Knee

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★