Tiago has logged 512 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Based on a True Story

Based on a True Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Instalação do Medo

A Instalação do Medo

2016
×
Edit this entry  
20
Ubi Sunt

Ubi Sunt

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

The Newspaperman: The Life and Times of Ben Bradlee

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Dreams

Sweet Dreams

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gauguin: Voyage to Tahiti

Gauguin: Voyage to Tahiti

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Junior

Junior

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Some Girl(s)

Some Girl(s)

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
24 Hours to Live

24 Hours to Live

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Babysitting 2

Babysitting 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
O Fim da Inocência

O Fim da Inocência

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Duel

Duel

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annapolis

Annapolis

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry