Tanner has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Downhill

Downhill

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★
Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
Slim Aarons: The High Life

Slim Aarons: The High Life

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Two English Girls

Two English Girls

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Kings

Three Kings

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Art of War

The Art of War

2000
×
★★
Edit this entry  
14
Sergio

Sergio

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
'71

'71

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
08
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★½
Edit this entry  
29
In Paris

In Paris

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Salt

Salt

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
2012

2012

2009
×
Edit this entry  
12
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Edit this entry  
15
Blood and Money

Blood and Money

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
The Border Fence

The Border Fence

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Les Coquillettes

Les Coquillettes

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry