• Luce

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • In Fabric

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Roma

  • May the Devil Take You

    ★★★

  • The Meg

  • Cam

    ★★

  • Incredibles 2

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • The House That Jack Built

    ★½

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★½

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • The Cloverfield Paradox

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Hagazussa

    ★★★

  • Satan's Slaves

    ★★★★

  • Revenge

  • The Ritual

    ★★★★

  • It

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Shot Caller

    ★★½

  • Girls Trip

    ★★

  • Loving Vincent

  • You Were Never Really Here

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • It Comes at Night

  • Ghost in the Shell

  • Gemini

    ★★★

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Cure for Wellness

  • Silence

  • 13th

  • Split

    ★★½

  • Jackie

  • Moonlight

  • Arrival

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Handmaiden

  • Raw

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

  • Captain America: Civil War

  • Woman in Deep

    ★★★