• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Best Sellers

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★