Jacob has logged 22 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lodger: A Story of the London Fog

The Lodger: A Story of the London Fog

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pale Flower

Pale Flower

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★
Read the review Edit this entry