• Death on the Nile

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½