Arlo has logged 21 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
Read the review Edit this entry  
10
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★½
Edit this entry