Master has logged 46 entries for films during February 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
★★★½
Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Todd Barry: The Crowd Work Tour

Todd Barry: The Crowd Work Tour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Mission of Justice

Mission of Justice

1992
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old School

Old School

2003
×
★½
Edit this entry  
20
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
Edit this entry  
17
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★½
Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
John Q

John Q

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Balto

Balto

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill Hicks: Sane Man

Bill Hicks: Sane Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joe Rogan: Live

Joe Rogan: Live

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jim Gaffigan: Cinco

Jim Gaffigan: Cinco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jim Gaffigan: King Baby

Jim Gaffigan: King Baby

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★
Read the review Edit this entry