Master has logged 426 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Two Mouseketeers

The Two Mouseketeers

1952
×
Read the review Edit this entry  
29
Bad Luck Blackie

Bad Luck Blackie

1949
×
★★★½
Edit this entry  
29
(Blooper) Bunny!

(Blooper) Bunny!

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Mouse Trouble

Mouse Trouble

1944
×
Read the review Edit this entry  
28
Saturday Evening Puss

Saturday Evening Puss

1950
×
★★★
Edit this entry  
28
Old Rockin' Chair Tom

Old Rockin' Chair Tom

1948
×
★★★
Edit this entry  
28
The Truce Hurts

The Truce Hurts

1948
×
★★½
Edit this entry  
28
Dr. Jekyll and Mr. Mouse

Dr. Jekyll and Mr. Mouse

1947
×
★★½
Edit this entry  
27
The Invisible Mouse

The Invisible Mouse

1947
×
★★
Edit this entry  
26
Heavenly Puss

Heavenly Puss

1949
×
★★★
Edit this entry  
26
Solid Serenade

Solid Serenade

1946
×
★★★
Edit this entry  
25
The Yankee Doodle Mouse

The Yankee Doodle Mouse

1943
×
★★
Edit this entry  
25
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1933
×
★★★
Edit this entry  
25
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
★★
Edit this entry  
24
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
★★½
Edit this entry  
24
Puss Gets the Boot

Puss Gets the Boot

1940
×
★★
Edit this entry  
24
The Shanty Where Santy Claus Lives

The Shanty Where Santy Claus Lives

1933
×
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
22
Freeway: Crack in the System

Freeway: Crack in the System

2014
×
Edit this entry  
21
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Edit this entry  
19
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
Edit this entry  
18
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
Edit this entry  
18
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★½
Edit this entry  
17
American Experience: Jimmy Carter

American Experience: Jimmy Carter

2002
×
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
16
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read prior review Edit this entry  
16
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Read the review Edit this entry  
16
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
Edit this entry  
11
American Experience: Bill Clinton

American Experience: Bill Clinton

2012
×
Edit this entry  
10
American Experience: George H. W. Bush

American Experience: George H. W. Bush

2008
×
Edit this entry  
09
American Experience: LBJ

American Experience: LBJ

1991
×
Edit this entry  
08
American Experience: Nixon

American Experience: Nixon

1990
×
Edit this entry  
04
Chase Me

Chase Me

2003
×
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read prior review Edit this entry  
22
Garfield's Thanksgiving

Garfield's Thanksgiving

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Thanksgiving That Almost Wasn't

The Thanksgiving That Almost Wasn't

1972
×
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Dumb-Hounded

Dumb-Hounded

1943
×
★★★
Edit this entry  
13
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★½
Edit this entry  
12
The Batman Superman Movie: World's Finest

The Batman Superman Movie: World's Finest

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
The Scarlet Pumpernickel

The Scarlet Pumpernickel

1950
×
★★
Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
8 Ball Bunny

8 Ball Bunny

1950
×
Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
False Hare

False Hare

1964
×
★★★
Edit this entry  
08
Hot Cross Bunny

Hot Cross Bunny

1948
×
Edit this entry  
06
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★
Edit this entry