Shane has logged 21 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
Read the review Edit this entry  
27
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry