Cam has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Edit this entry  
22
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★½
Edit this entry  
12
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★
Edit this entry  
03
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry