• Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Ripper

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Two Distant Strangers

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Ultras

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Blue Story

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Valley of Souls

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • Moffie

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Nimic

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Vivarium

    ★★

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½