Philip has logged 24 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry