• The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Mulan

  • Onward

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • JUNGLE

  • Shazam!

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • System Crasher

    ★★★★

  • Cold Pursuit

  • Midnight Family

    ★★½